Eğitim Felsefemiz

Yücetepe’de Eğitim ve Öğretim

Yücetepe Kolejinde öğrenciler okula başladıkları ilk günden itibaren düzenli ve programlı bir şekilde çalışarak dersleri öğrenerek geçerler. Dolayısıyla 9. sınıftan itibaren öğrenciler 12. Sınıf sonunda katılacakları YKS sınavına hazırlanmış olurlar. 9 ve 10. Sınıflarda ihtiyaç halinde (etüt ve birebir derslerin dışında) ücretsiz yetiştirme kursları düzenlenir. 11 ve 12. Sınıfta ise öğrencilere fazladan sınava hazırlık kursları uygulanarak öğrencilerin en üst düzeyde sınava hazır olmaları sağlanır.

 

9 ve 10. Sınıftaki Kazanımlar:

1. Öğrencilerimizin, çok iyi düzeyde ( hazırlık okumaya ihtiyaç kalmayacak şekilde) İngilizce öğrenmeleri sağlanır. Bu süreç için zaman zaman değişim programı çerçevesinde öğrencilerimiz yurtdışı kamplara götürülür.

2. Öğrencilerimizin Girişimcilik, Yönetim, Proje hazırlama, Sanatsal okur yazarlık, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Dünya Kültürü ve Evrensel değerler kulüp çalışmalarıyla hak ve sorumluluklarını bilen, vicdanlı ve ahlaklı bireyler olarak yetişmeleri sağlanır.

3. Müzik, Tiyatro, Spor çalışmalarıyla ruh sağlığı yerinde sosyal bir birey olarak hayata hazırlanmaları, her öğrencimizin bir enstürman çalabilmeleri sağlanır.

Böylece öğrencilerimizin yurt ve dünya sorunlarını görüp bu sorunlara çözüm üreten kişilikleri gelişmiş ruhsal gelişimlerini tamamlamış sosyal bir birey olmaları sağlanır.

 

11 ve 12. Sınıftaki Kazanımlar:
1. Üniversite sınavına yönelik olarak öğrencilerin yoğun, düzenli ve sistemli bir şekilde hafta içi ve hafta sonu ders + etüt + birebir dersler, zengin kaynaklar ve uygulamalarla YKS’ye  hazırlıkları sağlanır.

2. Yurt dışında okuyacak öğrencilerin SAT, TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlıklarının sağlanması, başvurularının hazırlanması ve referanslarının oluşturulması sağlanır.

3. Yoğun olarak üniversite ve meslek tanıtımları yapılarak öğrencilerimizin gerçek mesleklerini seçmelerine yardımcı olunup öğrencilerimizin  kendilerine bir hedef seçmeleri ve bu hedefin daima yenilenerek taze tutulması sağlanır.

Böylece öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin başlangıcına temel olacak ve onları gelecekte mutlu kılıp refaha da erdirecek bir mesleğe başlamalarına olanak sağlanır.

 

Not: Periyodik olarak değerlendirme sınavları ile öğrencilerin eksikleri belirlenir ve eksikler doğrultusunda ek programlar danışmanlar ile birlikte oluşturulur.

Yurt dışında okumayı düşünen öğrencilere de SAT gibi sınavlar için hazırlık eğitimleri yapılır.

Okulumuzda velilerimiz öğrencilerinin gelişimleri hakkında düzenli olarak bilgilendirilirler.

Öğretmenlerimizle görüşmek isteyen velilerimiz sitemiz üzerinden öğretmenlerimizin görüşme saatlerini öğrenebilir ve bu doğrultuda randevu oluşturabilirler.